DUMMY STANDARD 500 G ZIELONY

Najpopularniejszy w Europie typ sztucznego aportu wykorzystywany do treningu, testów i zawodów. Wykonany z bardzo mocnego materiału, odporny na zniszczenia. Zaokrąglony, walcowaty kształt i krótki korpus ułatwiają psu prawidłowy chwyt na środku aportu. Ergonomiczny uchwyt z tworzywa sztucznego ułatwia rzucanie na duże odległości.

Może być używany zarówno na lądzie, jak i w wodzie oraz stosowany razem z zapachami szkoleniowymi.

Angielskim terminem „dummy“ określa się sztuczny aport używany w szkoleniu psów przede wszystkim myśliwskich, których rolą w łowisku jest przynoszenie strzelonej drobnej zwierzyny (kaczka, bażant, królik, zając). Jest to miękki, materiałowy wałek, zaopatrzony w sznurek ułatwiający rzucanie, wypełniony materiałem umożliwiającym stosowanie zarówno na lądzie jak i w wodzie. Aporty dummy dostosowuje się do wieku i poziomu wyszkolenia psa, charakteru pracy, dobierając odpowiednio ich wagę, rozmiar, kształt, kolor i materiał wykonania.

Właściciele retrieverów świadomi przeznaczenia użytkowego tych psów mają możliwość aktywnego spędzania czasu, ukierunkowanego treningu i sprawdzenia poziomu wyszkolenia psa. Treningi na dummy dają psom ogromną radość pracy z aportem i pogłębiają więź z przewodnikiem. Zawody Retrieverów na Dummy są alternatywą dla myśliwskich konkursów retrieverów, ale mogą być też wstępem do myśliwskich konkursów pracy.
W Polsce Zawody Retrieverów na Dummy rozgrywają się od 2010 roku, a w czerwcu 2013 r. po raz pierwszy odbyły się Working Testy (WT - sprawdzian wrodzonych predyspozycji i poziomu wyszkolenia psów z grupy retrieverów, przeprowadzany w formie egzaminu), poprzedzone seminarium i warsztatami. Więcej o Working Testach na stronie: http://workingretrieverclub.pl/.

Wymiary:

waga: 500 g
długość: 25,5 cm
średnica: 7 cm
materiał: bawełna 100%
kolor: zielony

Inne kolory dostępne na zmówienie: orange, khaki, white, blue, pink, light blue, red, brown, yellow, wine, light green, purple.

Na zawodach retrieverów na dummy stosuje się wyłącznie standardowe materiałowe, gładkie aporty w kolorze zielonym, o wadze 500 g.

UWAGA! Dummy służy jedynie do nauki aportowania, a nie do zabawy lub szarpania i nie powinien być pozostawiany psu bez nadzoru.

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować, aby obejrzeć

FIREDOG Dummy Standard 500 g zielony

  • Producenci Firedog, Słowacja
  • Kod produktu:Firedog Aporty Dummy
  • Dostępność:Oczekiwanie na dostawę
  • 39,00 zł

  • Cena netto:31,71 zł

Tagi: #dummy