PUPPY DUMMY EASY FETCH 100 G

asymetryczna forma dummy zaprojektowana specjalnie dla szczeniąt i młodych psów od siódmego tygodnia życia.

Puppy Dummy Easy Fetch jest idealny dla szczeniąt jako pierwszy kontakt z aportem, więc można rozpocząć trening już w wieku 7 tygodni. Dummy jest bardzo lekki i miękki, dzięki czemu nie zniechęca malucha do aportowania. Dzięki asymetrycznej formie szczenię bardzo łatwo nauczy się prawidłowego uchwytu pośrodku.

Dwa kontrastowe kolory ułatwiają psu markowanie. Nie ma znaczenia, na jakim terenie lub tle trenujesz, latający dummy będzie znacznie lepiej widoczny dla Twojego szczeniaka.

Dzięki specjalnemu miękkiemu wypełnieniu jest bardzo przydatny w okresie zmiany uzębienia (4-6 miesięcy), ponieważ szczenięta są w tym czasie bardzo wrażliwe i aportowanie może sprawiać im ból.

Wykonany z wysokiej jakości wytrzymałego materiału, może być stosowany w wodzie, a także z zapachami treningowymi.

Wymiary:
waga: 100 g
długość: ok. 18 cm
średnica: ok. 5 cm
materiał: bawełna 100%
kolor: dwukolorowe w różnych opcjach.

UWAGA! Dummy służy jedynie do nauki aportowania, a nie do zabawy lub szarpania i nie powinien być pozostawiany psu bez nadzoru.

Angielskim terminem „dummy“ określa się sztuczny aport używany w szkoleniu psów przede wszystkim myśliwskich, których rolą w łowisku jest przynoszenie strzelonej drobnej zwierzyny (kaczka, bażant, królik, zając). Jest to miękki, materiałowy wałek, zaopatrzony w sznurek ułatwiający rzucanie, wypełniony materiałem umożliwiającym stosowanie zarówno na lądzie jak i w wodzie. Aporty dummy dostosowuje się do wieku i poziomu wyszkolenia psa, charakteru pracy, dobierając odpowiednio ich wagę, rozmiar, kształt, kolor i materiał wykonania.

Właściciele retrieverów świadomi przeznaczenia użytkowego tych psów mają możliwość aktywnego spędzania czasu, ukierunkowanego treningu i sprawdzenia poziomu wyszkolenia psa. Treningi na dummy dają psom ogromną radość pracy z aportem i pogłębiają więź z przewodnikiem. Zawody Retrieverów na Dummy są alternatywą dla myśliwskich konkursów retrieverów, ale mogą być też wstępem do myśliwskich konkursów pracy.
W Polsce Zawody Retrieverów na Dummy rozgrywają się od 2010 roku, a w czerwcu 2013 r. po raz pierwszy odbyły się Working Testy (WT - sprawdzian wrodzonych predyspozycji i poziomu wyszkolenia psów z grupy retrieverów, przeprowadzany w formie egzaminu), poprzedzone seminarium i warsztatami. Więcej o Working Testach na stronie: http://workingretrieverclub.pl/.

Na zawodach retrieverów na dummy stosuje się wyłącznie standardowe materiałowe, gładkie aporty w kolorze zielonym, o wadze 500 g.


Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować, aby obejrzeć

FIREDOG Puppy Dummy Easy Fetch marking 100 g

  • 30,00 zł

  • Cena netto:24,39 zł

Dostępne opcje