• FIREDOG Dummy Standard 500 g niebieski

DUMMY STANDARD 500 G NIEBIESKI

Najpopularniejszy w Europie typ sztucznego aportu wykorzystywany do treningu, testów i zawodów. Wykonany z bardzo mocnego materiału, odporny na zniszczenia. Zaokrąglony, walcowaty kształt i krótki korpus ułatwiają psu prawidłowy chwyt na środku aportu. Ergonomiczny uchwyt z tworzywa sztucznego ułatwia rzucanie na duże odległości.

Może być używany zarówno na lądzie, jak i w wodzie oraz stosowany razem z zapachami szkoleniowymi.

Angielskim terminem „dummy“ określa się sztuczny aport używany w szkoleniu psów przede wszystkim myśliwskich, których rolą w łowisku jest przynoszenie strzelonej drobnej zwierzyny (kaczka, bażant, królik, zając). Jest to miękki, materiałowy wałek, zaopatrzony w sznurek ułatwiający rzucanie, wypełniony materiałem umożliwiającym stosowanie zarówno na lądzie jak i w wodzie. Aporty dummy dostosowuje się do wieku i poziomu wyszkolenia psa, charakteru pracy, dobierając odpowiednio ich wagę, rozmiar, kształt, kolor i materiał wykonania.

Właściciele retrieverów świadomi przeznaczenia użytkowego tych psów mają możliwość aktywnego spędzania czasu, ukierunkowanego treningu i sprawdzenia poziomu wyszkolenia psa. Treningi na dummy dają psom ogromną radość pracy z aportem i pogłębiają więź z przewodnikiem. Zawody Retrieverów na Dummy są alternatywą dla myśliwskich konkursów retrieverów, ale mogą być też wstępem do myśliwskich konkursów pracy.
W Polsce Zawody Retrieverów na Dummy rozgrywają się od 2010 roku, a w czerwcu 2013 r. po raz pierwszy odbyły się Working Testy (WT - sprawdzian wrodzonych predyspozycji i poziomu wyszkolenia psów z grupy retrieverów, przeprowadzany w formie egzaminu), poprzedzone seminarium i warsztatami. Więcej o Working Testach na stronie: http://workingretrieverclub.pl/.

Wymiary:

waga: 500 g
długość: 25,5 cm
średnica: 7 cm
materiał: bawełna 100%
kolor: niebieski.

Na zawodach retrieverów na dummy stosuje się wyłącznie standardowe materiałowe, gładkie aporty w kolorze zielonym, o wadze 500 g.

UWAGA! Dummy służy jedynie do nauki aportowania, a nie do zabawy lub szarpania i nie powinien być pozostawiany psu bez nadzoru.

Jeśli po treningu dummy są mokre, pozostaw je do wyschnięcia na powietrzu, ale nie na słońcu.


Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować, aby obejrzeć

FIREDOG Dummy Standard 500 g niebieski

  • Producenci Firedog, Słowacja
  • Kod produktu:Firedog Aporty Dummy
  • Dostępność:Oczekiwanie na dostawę
  • 39,00 zł

  • Cena netto:31,71 zł