DUMMY STANDARD 250 G

Najpopularniejszy w Europie typ sztucznego aportu wykorzystywany do treningu, testów i zawodów. Wykonany z bardzo mocnego materiału, odporny na zniszczenia. Zaokrąglony, walcowaty kształt i krótki korpus ułatwiają psu prawidłowy chwyt na środku aportu. Ergonomiczny uchwyt z tworzywa sztucznego ułatwia rzucanie na duże odległości.

Dummy standard 250 g  został zaprojektowany dla młodszych psów. Idealny dla szczeniąt i młodzieży.. Jego rozmiar ułatwia nauczenie młodego psa prawidłowego uchwytu w środku.

Może być używany zarówno na lądzie, jak i w wodzie oraz stosowany razem z zapachami szkoleniowymi.

Angielskim terminem „dummy“ określa się sztuczny aport używany w szkoleniu psów przede wszystkim myśliwskich, których rolą w łowisku jest przynoszenie strzelonej drobnej zwierzyny (kaczka, bażant, królik, zając). Jest to miękki, materiałowy wałek, zaopatrzony w sznurek ułatwiający rzucanie, wypełniony materiałem umożliwiającym stosowanie zarówno na lądzie jak i w wodzie. Aporty dummy dostosowuje się do wieku i poziomu wyszkolenia psa, charakteru pracy, dobierając odpowiednio ich wagę, rozmiar, kształt, kolor i materiał wykonania.

Właściciele retrieverów świadomi przeznaczenia użytkowego tych psów mają możliwość aktywnego spędzania czasu, ukierunkowanego treningu i sprawdzenia poziomu wyszkolenia psa. Treningi na dummy dają psom ogromną radość pracy z aportem i pogłębiają więź z przewodnikiem. Zawody Retrieverów na Dummy są alternatywą dla myśliwskich konkursów retrieverów, ale mogą być też wstępem do myśliwskich konkursów pracy.
W Polsce Zawody Retrieverów na Dummy rozgrywają się od 2010 roku, a w czerwcu 2013 r. po raz pierwszy odbyły się Working Testy (WT - sprawdzian wrodzonych predyspozycji i poziomu wyszkolenia psów z grupy retrieverów, przeprowadzany w formie egzaminu), poprzedzone seminarium i warsztatami. Więcej o Working Testachna stronie: http://workingretrieverclub.pl/.

Wymiary:

waga: 250 g
długość: 19 cm
średnica: 6 cm
materiał: bawełna 100%

Na zawodach retrieverów na dummy stosuje się wyłącznie standardowe materiałowe, gładkie aporty w kolorze zielonym, o wadze 500 g.

UWAGA! Dummy służy jedynie do nauki aportowania, a nie do zabawy lub szarpania i nie powinien być pozostawiany psu bez nadzoru.

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować, aby obejrzeć

FIREDOG Dummy Standard 250 g

  • 35,00 zł

  • Cena netto:28,46 zł

Dostępne opcje