• SYGNAŁY USPOKAJAJĄCE - Jak psy unikają konfliktów

Autor: Turid Rugaas
Tłumaczenie: Monika Grossman-Kliber
Tytuł oryginału: Pa Talefot Med Hunden de Dempende Signalene
Wydawnictwo: Galaktyka, sp. z o., Łódź
Rok wydania: 2005
Ilość stron: 88
Oprawa: miękka, papier - kreda

"Mój pies jest tak mądry, że tylko mówić nie umie" - jakże często zdanie to pada z ust ludzi, którym wydaje się, że doskonale znają swojego pupila.

Tymczasem nic bardziej błędnego - nasz pies "mówi"! Wprawdzie nie w znaczeniu werbalnym, za to posiada wrodzoną umiejętność posługiwania się rozwiniętym systemem sygnałów mowy ciała. Za ich pomocą komunikuje się nie tylko z innymi psami, ale również z istotami spoza swojego gatunku.
Znajomość sygnałów uspokajających, jak je nazwa Turid, ułatwi nam wzajemne zrozumienie, nie tylko na placu szkoleniowym, ale przede wszystkim w życiu codziennym. Pozwoli nam poznać pasjonujący świat psów.

Dzięki ludziom takim jak Turid Rugaas zaczynamy w prawdziwy sposób komunikować się z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi. "Tradycyjne" metody tresury opierające się na stosowaniu siły i wymuszaniu podporządkowania się naszej woli, ustępują dziś miejsca metodom pozytywnym, polegającym na współpracy z psem, wzajemnym zrozumieniu i szacunku. Jedno jest pewne. Po przeczytaniu tej książki już nigdy nie spojrzymy na psa w ten sam sposób, co do tej pory.

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować, aby obejrzeć

SYGNAŁY USPOKAJAJĄCE - Jak psy unikają konfliktów

  • 23,00 zł

  • Cena netto: 21,90 zł