• BRAINACTIV BALANCE Vetfood 90 kaps.

Brainactiv Balance

Preparat chroniący przed pogorszeniem funkcjonowania układu nerwowegoi i zmniejszeniem aktywności ruchowej spowodowanych starzeniem się organizmu. Najczęściej występujące zaburzenia objawiają się w postaci dezorientacji, zaburzeń snu, pogorszenia kontaktu z ludźmi. Zmiany te dotyczą 62% zwierząt powyżej 11-tego roku życia i wszystkich zwierząt powyżej 15-tego roku życia.

Brainactiv Balance zawiera wszystkie niezbędne substancje potrzebne do ochrony zwierzęcia przed przykrymi skutkami starzenia się. Regularne stosowanie preparatu zwiększa żywotność psów, poprawia funkcje układu nerwowego oraz przyczynia się do wydłużenia życia.

Działanie składników Brainactive Balance:

Kwasy omega-3, w tym EPA i DHA - wchodzą w skład błon komórkowych i uszczelniają połączenia między komórkami, nadając elastyczność naczyniom krwionośnym. Stanowią aż 35 % składu istoty szarej mózgu: podnoszą poziom inteligencji oraz zapamiętywania, podnoszą wydolność mózgu, zwiększają szybkość neurotransmisji, redukują takie problemy neurologiczne jak depresja, agresja i zaburzenia nerwowe, działają przeciwzapalnie i zapobiegają zapaleniu stawów przez co łagodzą bóle reumatoidalne, zmniejszając ryzyko wystąpienia cukrzycy i otyłości, łagodzą uczucie łaknienia, niwelują wahania poziomu cukru we krwi.

Fosfolipidy - jedna ze składowych błon biologicznych, warunkują polaryzację błony, zwiększają ilość lecytyny, acetylocholiny i aktywują kinazę białkową C w mózgu; usprawniają możlmożliwości zapamiętywania i odtwarzania informacjii w mózgu.

L-karnityna - zapotrzebowanie na tę substancję wzrasta wraz z wiekiem z powodu obniżenia liczby mitochondriów w komórkach; L-karnityna jest odpowiedzialna za transport kwasów tłuszczowych z cytozolu do mitochondriów, w których zachodzą procesy beta-oksydacyjne i uwalniana jest energia; największa ilość L-karnityny znajduje się w mięśniu sercowym i mięśniach szkieletowych.

Acetylo-L-karnityna - pośredniczy w syntezie acetylocholiny, jest donorem grupy acetylowej. Koenzym Q10 B - zwany witaminą młodości, jet odpowiedzialny za powstawanie ATP - substancji magazynującej energię; ma szczególne znaczenie w komórkach, które zużywają dużo energii np. komórki nerwowe, mięśnia sercowego i mięśni szkieletowych. Niedobór tego związku może być przyczyną zmęczenia, osłabienia koncentracji, niewydolności serca. Koenzym Q10 jest efektywnie działającym antyoksydantem odgrywającym ważną rolę w usuwaniu wolnych rodników. W komórkach jest syntetyzowany w ograniczonej ilości, stąd też uzasadnione jest jego suplementowanie zwłaszcza u zwierząt starszych.

Antyoksydanty - połączenie efektywnych i komplementarnych przeciwutleniaczy kwasu alfa-liponowego, N-acetylo-L-cysteiny oraz witaminy C i E; substancje te przeciwdziałają wolnym rodnikom, które przyspieszają procesy starzenia i prowadzą do rozpadu podwójnych wiązań w takich strukturach jak DNA, RNA, białka i wielonienasycone kwasy tłuszczowe.

Preparat może stanowić wsparcie codziennej diety, a dodatek białka z kurczaka i białka z łososia, podnosi walory smakowe preparatu.

Wskazania:

- dla starszych zwierząt dla wydłużenia życia i ochrony przed starzeniem się organizmu.

Analiza:

na 1 kapsułkę: kwasy omega-3 35 mg (w tym: EPA 20 mg, DHA 15 mg), witamina C 20 mg, witamina E 15 IU, N-acetylo-L-cysteina 20 mg, L-karnityna 15 mg, kwas alfa-liponowy 10 mg, acetylo-L-karnityna 5 mg, fosfolipidy 5 mg (w tym fosfatydylo-L-seryna 1 mg), koenzym Q10 1 mg, hydrolizat białka z łososia 55 mg, hydrolizat białka kurczaka 55 mg.

Dawkowanie:

do 10 kg - 1 kapsułka dziennie,
do 25 kg - 2 kapsułki dziennie,
powyżej 25 kg - 3 kapsułki dziennie.

Preparat zaleca się podawać w trakcie posiłku.

Dostępne opakowania:

90 kaps.

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować, aby obejrzeć

BRAINACTIV BALANCE Vetfood 90 kaps.

  • 120,00 zł

  • Cena netto: 111,11 zł