• Amylactiv Balance 60 kapsułek

Amylactiv Balance

Preparat przeznaczony dla psów i kotów z zaburzeniami trawienia.

Dostarcza enzymów trawiących węglowodany (amylaza), tłuszcze (lipaza) i białka (bromelaina). Dzięki temu jest to zupełnie wyjątkowy preparat przeznaczony do wspomagania żywieniowego zwierząt po przewlekłych chorobach przewodu pokarmowego przebiegających z wymiotami i biegunką, z zaburzeniami trawienia i wchłaniania, niewydolnością zewnątrzwydzielniczą trzustki, a także dla zwierząt, które z powodu zabiegów chirurgicznych były przez dłuższy okres czasu żywione pozajelitowo.
Ograniczenie przyjmowania pokarmu, niezależnie od jego przyczyny, zawsze prowadzi do stopniowego zaniku kosmków jelitowych oraz zmniejszenia aktywności enzymatycznej w świetle jelit. Amylactiv Balance zapewnia utrzymanie na prawidłowym poziomie trawienia składników pokarmowych, dzięki czemu możliwe jest szybsza regeneracja kosmków jelitowych oraz prawidłowe trawienie i wchłanianie aminokwasów, cukrów i kwasów tłuszczowych.
Amylactiv Balance zawiera także dodatek inuliny, która działa w jelicie grubym, jako prebiotyk. Inulina jest formą włókna pokarmowego (błonnika) i źródłem oligosacharydów, które mają zdolność do pobudzania aktywności korzystnej mikroflory przewodu pokarmowego. Dzięki temu mikroflora ta znacznie lepiej wykorzystuje trafiające do jelita grubego składniki pokarmowe, co zmniejsza ilość uciążliwych dla właściciela gazów i poprawia konsystencję oddawanego przez zwierzę kału.

Wskazania:

- zmniejszanie nietolerancji składników odżywczych,
- ograniczenie ostrej niewydolności przewodu pokarmowego,
- niewydolność trzustki lub przewlekłe zapalenie trzustki,
- przebyte biegunki lub choroby jelit,
- zaburzenia apetytu, trawienia i wchłaniania,
- poprawa apetytu i procesów trawiennych.

Składniki:

lipaza, amylaza, bromelaina, hydrolizat białka z kurczaka, hydrolizat białka z łososia, inulina.

Analiza:

na 1 kapsułkę: lipaza 2150 j., amylaza 1795 j., bromelaina 132 j. błonnik (inulina) 25 mg, hydrolizat białka kurczaka 25 mg, hydrolizat białka łososia 25 mg.

Dawkowanie:

do 10 kg  – 1 kapsułka
10-25 kg – 2 kapsułki
powyżej 25 kg – 3 kapsułki

Podawać w trakcie posiłku. Przy trudnościach z podawaniem kapsułki, jej zawartość można wysypać i wymieszać z pokarmem.

Dostępne opakowania:

30 kaps., 60 kaps.

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować, aby obejrzeć

Amylactiv Balance 60 kapsułek

  • 85,00 zł

  • Cena netto: 78,70 zł