• Zrozumieć psa - Jak być jego lepszym przyjacielem

Autor: John Bradshaw
Tłumaczenie: Elżbieta Abłamowicz
Tytuł oryginału: Dog Sense. How the New Science of Dog Behavior CanMake You a Better Friend to Your Pet
Rok wydania: 2011
Wydanie: I
Ilość stron: 392
Oprawa: miękka

Jeszcze sto lat temu większość psów pracowała na swoje utrzymanie. Ludzie, hodując je, dążyli do tego, by były wytrzymałe i pracowite, a także by były dobrymi towarzyszami człowieka. Dziś hodujemy psy bardziej dla ich urody, niezgodnie z ich naturalnymi predyspozycjami. John Bradshaw stara się pokazać nam świat z perspektywy psa. Neguje szereg obiegowych opinii dotyczących psów, tłumacząc, że psy nie sąw żadnym razie dążącymi do dominacji udomowionymi wilkami. Są wyjątkowymi stworzeniami, u których rozwinęły się cechy umożliwiające im życie w harmonii z innymi gatunkami, zwłaszcza z ludźmi. Wiedza ta obliguje nas do wypełniania naszych podstawowych obowiązków wobec nich – szacunku i brania pod uwagę ich anatomicznych i psychologicznych cech..

John Bradshaw jest dyrektorem Fundacji Instytutu Antrozoologii na Uniwersytecie w Bristoli, gdzie poprzednio był Kierownikiem Projektów Badawczych nad zachowaniem zwierząt oraz ich ochroną.

EKSPERCI POLECAJĄ:
Alexandra Horowitz
autorka Oczami psa

Cudowna i przejrzyście napisana książka o wszystkim, co wiąże się z psami – ich emocjami, mentalnością i rasami. Profesjonalizm i doświadczenie Bradshawa dopełniają jego dobroć i humanitaryzm. Przeczytaj, zanim w twoim życiu pojawi się pies.Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować, aby obejrzeć

Zrozumieć psa - Jak być jego lepszym przyjacielem

  • 36,90 zł
  • 20,00 zł

  • Cena netto: 19,05 zł