Kleszczołapki Tick Twister® Clip Box – haczyki do wykręcania kleszczy w pudełeczku

Kleszczołapki Tick Twister® są specjalnie opracowanym przyrządem do usuwania kleszczy pasożytujących na skórze zwierząt (psów, kotów, koni) i ludzi. Są jedynym przyrządem, który pozwala użytkownikowi na uchwycenie kleszcza bez ściskania i usunięcie go ruchem obrotowym. To najlepszy sposób pozbycia się kleszcza w całości i bezpiecznie.

 1. Kleszczołapki Tick Twister® Clip Box w nowej odsłonie Clipbox, to nowość w kolekcji firmy H3D, wynalazcy i jedynego producenta oryginalnych haczyków. Nowoczesny i funkcjonalny design, wystrzałowe kolorów, uchwyty na oba rozmiary haczyków. Dzięki zapięciu w stylu karabińczyka z łatwością przyczepicie go do kluczy, plecaka czy paska. Od teraz może być z Wami wszędzie - na spacerze, w podróży czy w domu. Już się nie zgubią i zawsze będzie wiadomo, gdzie są. Waży zaledwie 12 g! Wykonane są z tworzywa odpornego na działanie środków dezynfekujących zawierających alkohol. Produkt nadający się do recyklingu.
  Dostępne kolory: różowy, niebieski, żółty. Wybrany kolor proszę podać w wiadomości.

Tick Twister® został wymyślony i zaprojektowany przez francuskiego lekarza weterynarii w 1990 roku w dwóch rozmiarach: do usuwania bardzo małych i małych kleszczy i do usuwania średnich i dużych kleszczy. Są one wykonane z tworzywa polimerowego, które nadaje się do recyklingu, może być spalane bez zanieczyszczeń, jest trwałe i odporne na większość rozpuszczalników. Tick Twister® można odkażać dowolnymi środkami dezynfekującymi.

Kleszcze są pasożytami, które żywią się krwią zwierząt i ludzi. W czasie tego "posiłku" kleszcze mogą wprowadzić do ciała żywiciela groźne choroby, gdyż część kleszczy jest nosicielami czynników chorobotwórczych. Choroby przez nie przenoszone to m.in.: borelioza (choroba z Lyme), babeszjoza, porażenie kleszczowe, odkleszczowe zapalenie mózgu, riketsjoza, erlichioza, gorączka plamista. Niestety, ilość kleszczy nosicieli w ostatnich latach znacznie wzrosła. Aby zminimalizować ryzyko zarażenia chorobą, kleszcze muszą zostać usunięte ze skóry najszybciej jak to możliwe, bez urwania hypostomu (ryjkowaty narząd gębowy przystosowany do ssania krwi i płynów tkankowych, zbrojny w liczne ząbki podobne do najeżonego kolcami harpuna), bez ściskania ciała kleszcza, drażnienia go lub zabijania przed wyciągnięciem.
Można ograniczyć ilość ukąszeń przez kleszcze używając chemicznych środków odstraszających, jednak nie chronią one w 100%. Każda odpowiedzialna osoba powinna mieć pod ręką skuteczny przyrząd do usuwania kleszczy.

Usuwając kleszcza nie wolno:

 • wyrywać go – ryzyko pozostawienia w skórze fragmentów ciała kleszcza,

 • ściskać – ryzyko refluksu treści jelitowej lub wprowadzenia śliny owada do organizmu żywiciela,

 • dusić eterem, spirytusem, tłuszczem etc. - ryzyko jak wyżej,

 • przypalać.

Kleszczołapki Tick Twister®:

 • usuwają wszystkie kleszcze bez względu na ich wielkość (od 1/10 mm) i umiejscowienie,

 • nie urywają i nie pozostawiają w skórze hypostomu kleszcza,

 • nie ściskają odwłoka kleszcza, co minimalizuje ryzyko zakażenia patogenami (choroba z Lyme/borelioza, zapalenie mózgu, piroplazmoza, babeszjoza),

 • usuwają kleszcza szybko, łatwo i bez bólu,

 • są wyprodukowane z żywicy polimerowej niezużywalnej i nie łamiącej się i można je używać w nieskończoność,

 • są tak małe, że można je nosić nawet w kieszeni.

Sposób użycia Tick Twister®:

Należy wsunąć ząbki haczyka między skórę a kleszcza jak najbliżej skóry. Następnie bardzo lekko unieść haczyk i 2-3 razy przekręcić uchwyt. Kierunek obrotu nie ma znaczenia.
Należy zdezynfekować miejsce po kleszczu oraz kleszczołapki.

W opakowaniu znajdują się dwa haczyki: duży do kleszczy dużych rozmiarów oraz mały do małych kleszczy i do użycia w trudno dostępnych miejscach np. za uchem.

Ze względu na wielkość haczyków chronić przed dziećmi poniżej trzeciego roku życia.

Film jak usuwać kleszcza: https://www.youtube.com/watch?v=tcW3E3jNv8I

Link do strony producenta: http://www.h3d-france.com/h3d-strona-glowna

Przydatny link: http://www.ticktwister.com/info.html
Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować, aby obejrzeć

Kleszczołapki Tick Twister® Clip Box – haczyki do wykręcania kleszczy w pudełeczku

 • Producenci H3D, Francja
 • Kod produktu:Przeciw insektom i pasożytom
 • Dostępność:3
 • 19,00 zł

 • Cena netto:15,45 zł