• FIREDOG 3-part dummy 1,5 kg khaki

DUMMY TRZYCZĘŚCIOWY 1,5 KG ZIELONY - FIREDOG

Profesjonalny aport najwyższej jakości, służący do zaawansowanego szkolenia psów.

Forma tego trójdzielnego dummy imituje zwierzynę i uczy psa prawidłowego i pewnego chwytu. Pies musi trzymać aport dokładnie w środku, a pozostałe dwie części pozostają wiszące.

Pozwala szkolić i rozwijać umiejętności psa myśliwskiego. Szczególnie wskazany dla retrieverów i płochaczy, psów wyspecjalizowanych w polowaniu na ptactwo łowne i drobną zwierzynę. Niezbędny w przygotowaniu psa do startu w konkursach.

Stosowanie aportów o różnym ciężarze od 800 gram do 5 kilogramów sprawia, że mięśnie szyi psa stają się coraz silniejsze.

Może być stosowany razem z zapachami szkoleniowymi.

Wymiary:
waga: 1,5 kg
długość: ca. 55 cm
średnica: ca. 5 cm
materiał: nylon 100%
kolor: zielony

Występują również  trzyczęściowe dummy o wadze: 800 g dla juniorów, 2 kg, 2,5 kg, 3 kg, 4 kg, 5 kg, bez futra, częściowo z futrem oraz z pełnym futrem (więcej na http://www.firedog.eu/produkty/firedog/dummies/3-part-dummies).

UWAGA! Dummy służy jedynie do nauki aportowania, a nie do zabawy lub szarpania i nie powinien być pozostawiany psu bez nadzoru.

Jeśli aport jest mokry po trenigu należy pozostawić go do wyschnięcia swobodnie na powietrzu, ale nie bezpośrednio na słońcu.

Angielskim terminem „dummy“ określa się sztuczny aport używany w szkoleniu psów przede wszystkim myśliwskich, których rolą w łowisku jest przynoszenie strzelonej drobnej zwierzyny (kaczka, bażant, królik, zając). Jest to miękki, materiałowy wałek, zaopatrzony w sznurek ułatwiający rzucanie, wypełniony materiałem umożliwiającym stosowanie zarówno na lądzie jak i w wodzie. Aporty dummy dostosowuje się do wieku i poziomu wyszkolenia psa, charakteru pracy, dobierając odpowiednio ich wagę, rozmiar, kształt, kolor i materiał wykonania.

Właściciele retrieverów świadomi przeznaczenia użytkowego tych psów mają możliwość aktywnego spędzania czasu, ukierunkowanego treningu i sprawdzenia poziomu wyszkolenia psa. Treningi na dummy dają psom ogromną radość pracy z aportem i pogłębiają więź z przewodnikiem. Zawody Retrieverów na Dummy są alternatywą dla myśliwskich konkursów retrieverów, ale mogą być też wstępem do myśliwskich konkursów pracy.
W Polsce Zawody Retrieverów na Dummy rozgrywają się od 2010 roku, a w czerwcu 2013 r. po raz pierwszy odbyły się Working Testy (WT - sprawdzian wrodzonych predyspozycji i poziomu wyszkolenia psów z grupy retrieverów, przeprowadzany w formie egzaminu), poprzedzone seminarium i warsztatami. Więcej o Working Testach na stronie: http://workingretrieverclub.pl/.

Na zawodach retrieverów na dummy stosuje się wyłącznie standardowe materiałowe, gładkie aporty w kolorze zielonym, o wadze 500 g.

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować, aby obejrzeć

FIREDOG 3-part dummy 1,5 kg khaki

  • 94,00 zł

  • Cena netto:76,42 zł