ACME 211.5 Gwizdek szkoleniowy

Jeden z najpopularniejszych i najczęściej używanych modeli na świecie, wyprodukowany w Anglii. Wykorzystywany podczas treningów, testów i prób polowych, polowań, a także podczas treningu posłuszeństwa.

Jednotonowy gwizdek szkoleniowy o stałej wysokiej częstotliwości dźwięku 4850 Hz (+/- 20%). Niezależnie od tego jak mocno dmuchasz, ton jest zawsze jednakowy Wykonany jest z tworzywa sztucznego i działa niezależnie od warunków zewnętrznych.

Odpowiedni dla wszystkich psów, polecany szczególnie do szkolenia retrieverów i wyżłów. Stosowany podczas pracy na średnie i duże odległości.

Materiał:
plastik.

Długość:
8 cm.

Kolory
- różne do wyboru: czarny, czerwony, pomarańczowy, niebieski, fioletowy, żółty, beżowy, brązowy, ciemnoniebieski, ciemnozielony, jasnozielony, khaki, różowy, koralowy, turkusowy, fuksja, norkowy.
W zestawie dopasowana kolorystycznie "smycz" do noszenia gwizdka.

Kilka krótkich uwag na temat używania gwizdka Acme:
Gwizdek służy do kontrolowania i kierowania psa na odległość.
Gwizdka można używać na przykład do poleceń:
- powrotu,
- zatrzymania na odległość, odwrócenia psa w kierunku trenera i spojrzenia na dalsze wskazówki,
- szukania przedmiotu, którego pies nie zauważył. Do tego celu używa się gwizdka z różnymi sekwencjami, na przykład jeden długi dźwięk może oznaczać „siad” lub „odwróć się i patrz na mnie”, seria krótkich „wróć do mnie”, seria krótkich staccato „szukaj w tym miejscu”, Ważne jest, aby konsekwentnie utrzymywać tak samo brzmiące i spójne polecenia za pomocą gwizdka, wówczas pies zawsze będzie wiedział, czego od niego oczekujesz.

Gwizdek sprowadzany z Wielkiej Brytanii za pośrednictwem słowackiej firmy Firedog: www.firedog.eu

Czas dostawy:
1-2 dni robocze

Uwaga! W przypadku braku wybranego koloru istnieje możliwość zamówienia - prosimy o kontakt mailowy (ofirland@ofirland.pl).

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować, aby obejrzeć

ACME 211.5 Gwizdek szkoleniowy

  • 44,00 zł

  • Cena netto: 35,77 zł

Dostępne opcje